درباره ما

اين وبلاگ به منظور روشنگري وآگاه كردن افكار عمومي نسبت به سياست هاي خصمانه دولت انگليس ايجاد شده است ونه تنها قصد توهين به مردم شريف وپا ك كشور انگليس را ندارد بلكه خواستار بيشتر شدن روابط بين دو ملت نيز مي باشد. در همين را ستا از تمامي روشنفكران وافراد دلسوز دعوت به همكاري مي نمايد .
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
Google PageRank Checker
ابر برچسب ها
فرق انگلیس و بریتانیا چیست؟
در واقع بریتانیا یک کشور نیست و به مجموعه کشورهای انگلیس، ولز و اسکاتلند بریتانیا می گویند. تصویر زیر فرق انگلیس و بریتانیا را به خوبی نشان می دهد:

انگلیس

 

ولز

 

اسکاتلند

 

بریتانیا

 

 همانطور که می بینید فرق بین انگلیس و بریتانیا در این است که انگلیس (England) یک کشور و زیر موجموعه بریتانیا (Britain) است، پس فرق بین انگلیس و بریتانیا بسیار زیاد است. فرق بین انگلیس و بریتانیا به حدی است که اگر به کسانی که در کشورهای اسکاتلند و ولز زندگی می کنند انگلیسی بگوییم واقعا ناراحت می شوند و آن را یک نوع بی احترامی به کشورشان می دانند.برچسب ها : بریتانیا, انگلیستان, انگلیس

موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
برنامه جدید انگلیس برای جاسوسی
شبکه راشاتودی نوشت: انتشار یک گزارش پارلمانی نشان می‌دهد دولت انگلیس قصد دارد با نصب تجهیزاتی در شبکه‌های مخابراتی این کشور، فعالیت‌های آنلاین شهروندان این کشور را کنترل کند. با این کار دولت اطلاع می‌یابد که هر شخص از چه سایت‌هایی بازدید کرده و با چه کسانی ارتباط داشته است.

بنا این گزارش که کمیته امنیت و اطلاعات پارلمان انگلیس روز سه‌شنبه آن را منتشر کرده، قرار است برنامه‌ای گسترده و ملی برای کنترل فعالیت‌های آنلاین شهروندان از طریق کنترل زیرساخت‌های مخابراتی به اجرا درآید. در این گزارش مشخص نشده که چه تعداد از این تجهیزات موسوم به «ردیاب» قرار است در شبکه‌های مخابراتی انگلیس استفاده شود، اما عنوان شده است که این تجیهزات بخشی از شبکه جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات تقریبا هر انگلیسی است که در بستر اینترنت فعالیت می‌کند.

دولت انگلیس مدعی است که این اقدام برای مبارزه با تروریست و دیگر جرایم صورت گرفته و ضمنا همه محتوای ایمیل‌ها و پیام‌های صوتی و تصویری کاربران ضبط نمی‌شود، بلکه قرار است اطلاعات «بیرون پاکت» یعنی نام و آدرس فرستنده و گیرنده پیام ذخیره شود. در حالی که برای کنترل محتوای پیام اجازه دادگاه لازم است، برای کنترل زمان ارسال و دریافت و همچنین مشخصات گیرنده و فرستنده تنها دستور یک افسر ارشد اطلاعاتی کافی است.

در این گزارش دقیقا اشاره نشده که چه سرویس‌های اینترنتی مورد کنترل قرار می‌گیرند، اما فیس‌بوک، توئیتر، هات‌میل، و گوگل‌چت از جمله سرویس‌های پرکاربرد در انگلیس است که نام آن‌ها در بخش‌هایی از گزارش آمده است.موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
آیا انگلیس بمب اتم دارد؟

جواب چیست؟

شاید بگویید جواب خیر است وانگلیس خودش مخالف سلاح های اتمی است وهیچ گاه به دنبال آنها نبوده است.

ولی متا سفانه باید بگوییم انگلیس نیز همانند آمریکا به عنوان یک کشور دارنده سلاح‌های هسته‌ای، ازاین سلاح ها در تجهیزات نظامی خوداستفاده می کند.

پیش‌بینی نقش نظامی و امنیتی برای کلاهک‌های هسته‌ای حداقل تا 50 سال آینده و پروژه نوسازی و مدرن کردن کلاهک‌های هسته‌ای نشان دهنده این حقیقت هستند که انگلستان نیز به تعهد خلع سلاح هسته‌ای ذیل ماده 6 معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای به عنوان یک تعهد حقوقی بین‌المللی نگاه نمی‌کند.
متاسفانه پس از تمدید نامحدود معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در سال 1995، این شائبه برای کشورهای هسته‌ای و از جمله انگلیس ایجاد شده است که «کشورهای هسته‌ای» تا ابد کشور هسته‌ای خواهند بود و لذا، حفظ حداقلی از سلاح‌های هسته‌ای که در خصوص انگلیس 200 کلاهک تخمین زده می‌شود امری قانونی تلقی می‌شود.

انگلستان این تعداد کلاهک هسته‌ای را بسیار کم قلمداد می‌کند و آن را دائماً در بیانیه‌های رسمی خود تکرار می‌کند، گویی این تعداد کلاهک هسته‌ای که کاربرد احتمالی آنها سبب مرگ صدها میلیون نفر خواهد شد، خطری چندانی ندارند.

انگلستان پس از جنگ جهانی دوم از طریق «شراکت هسته‌ای» با آمریکا، بارها معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض کرده است. انجام آزمایش‌های هسته‌ای مشترک با آمریکا در 25 مورد و تبادل اطلاعات حاصل از آنها برای بهبود ساخت و افزایش کارآیی سلاح‌های هسته ای در تناقض فاحش با مقررات معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای است.

براساس قراردادی محرمانه بین انگلیس و آمریکا که در سال 1958 امضاء شده بود و اجرای آن حتی پس از لازم الإجراء شدن معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای نیز ادامه یافت، انگلیس برخلاف مقررات معاهده به نقل و انتقال مواد و فناوری سلاح‌های هسته‌ای ادامه داد. بین سال‌های 1960 تا 1979 حداقل 7/5 تن اورانیوم غنی شده از آمریکا به انگلیس منتقل شده است.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
انگلیس به دنبال سلاح های کشتار جمعی است !

انگليس در سال 1994 سيستم موشكهاي پولاريس را با سيستم ترايدنت جايگزين كرد، اين موشكها ‌7/400 كيلومتر برد دارند و هر كدام تا 12 كلاهك هسته‌اي را حمل مي‌كنند و قدرت تخريبي آن‌ها هشت برابر هيروشيما است

انگليس نيز همانند آمريكا به عنوان يك كشور دارنده سلاح‌هاي هسته‌اي، همچنان بر نقش اين سلاح‌ها در استراتژي نظامي خود تا آينده دور تأكيد دارد.

پيش‌بيني نقش نظامي و امنيتي براي كلاهك‌هاي هسته‌اي حداقل تا 50 سال آينده و پروژه نوسازي و مدرن كردن كلاهك‌هاي هسته‌اي نشان دهنده اين حقيقت هستند كه انگلستان نيز به تعهد خلع سلاح هسته‌اي ذيل ماده 6 معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي به عنوان يك تعهد حقوقي بين‌المللي نگاه نمي‌كند. 

متاسفانه پس از تمديد نامحدود معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي در سال 1995، اين شائبه براي كشورهاي هسته‌اي و از جمله انگليس ايجاد شده است كه «كشورهاي هسته‌اي» تا ابد كشور هسته‌اي خواهند بود و لذا، حفظ حداقلي از سلاح‌هاي هسته‌اي كه در خصوص انگليس 200 كلاهك تخمين زده مي‌شود امري قانوني تلقي مي‌شود.

انگلستان اين تعداد كلاهك هسته‌اي را بسيار كم قلمداد مي‌كند و آن را دائماً در بيانيه‌هاي رسمي خود تكرار مي‌كند، گويي اين تعداد كلاهك هسته‌اي كه كاربرد احتمالي آنها سبب مرگ صدها ميليون نفر خواهد شد، خطري چنداني ندارند. 

انگلستان پس از جنگ جهاني دوم از طريق «شراكت هسته‌اي» با آمريكا، بارها معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي را نقض كرده است. انجام آزمايش‌هاي هسته‌اي مشترك با آمريكا در 25 مورد و تبادل اطلاعات حاصل از آنها براي بهبود ساخت و افزايش كارآيي سلاح‌هاي هسته اي در تناقض فاحش با مقررات معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي است. 

براساس قراردادي محرمانه بين انگليس و آمريكا كه در سال 1958 امضاء شده بود و اجراي آن حتي پس از لازم الإجراء شدن معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي نيز ادامه يافت، انگليس برخلاف مقررات معاهده به نقل و انتقال مواد و فناوري سلاح‌هاي هسته‌اي ادامه داد. بين سال‌هاي 1960 تا 1979 حداقل 7/5 تن اورانيوم غني شده از آمريكا به انگليس منتقل شده است. 

انگلستان همچنين تحت پوشش ناتو، پذيراي كلاهك‌هاي هسته‌اي آمريكا در پايگاه هوايي سلطنتي در «ليكن هيث- Lakenheath » در تناقض آشكار با مقررات معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي براي سال‌هاي متمادي بوده است. عدم پايبندي آشكار انگليس به مقررات معاهده منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي در حالي صورت مي‌گيرد كه اين كشور خود را يكي از حاميان و نگاهبانان معاهده وانمود كرده و مدعي است نسبت به عدم پايبندي ديگر اعضاء به مقررات معاهده به شدت نگران است! 

موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
نخستین وزیر زن مسلمان در تاریخ انگلیس
نخست وزیر انگلیس نخستین بار در تاریخ این کشور یک زن مسلمان را به عنوان وزیر در کابینه ائتلافی خود تعیین کرد.

 شبکه تلویزیونی الجزیره، بر اساس حکم دیوید کامرون، «بارونه سعیده حسین وارسی» به عنوان وزیر مشاور در جلسات کابینه انگلیس شرکت خواهد کرد.

سعیده وارسی چند سال پیش به عنوان عضو مجلس لردهای انگلیس از حزب محافظه کار انتخاب شده بود.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
شمارش آرای انتخابات انگلیس شروع شد

بر اساس نظرسنجی های انجام شده از رای دهندگان، حزب محافظه کار در انتخابات امسال ۳۰۵ کرسی پارلمان انگلیس را به دست می آورد که ۹۵ کرسی بیشتر از انتخابات سال ۲۰۰۵ است.

بر این اساس، حزب کارگر به رهبری گوردون براون، نخست وزیر انگلیس در انتخابات امسال با از دست دادن ۹۴ کرسی، تنها ۲۵۵ نماینده را راهی پارلمان می کند.

نظرسنجی ها همچنین بیانگر اختصاص ۶۱ کرسی به حزب لیبرال دموکرات به رهبری نیک کلگ است. این حزب در انتخابات امسال ۱ کرسی از دست می دهد.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
انتخابات پارلمانی انگليس آغاز شد

پس از چهار هفته فعاليت تبليغاتی و رقابت فشرده احزاب سياسی براي جلب نظر رای دهندگان و انجام دهها نظرسنجی مختلف توسط موسسات افکار سنجی و گمانه زني های متعدد توسط رسانه ها و موسسات مطالعاتی، سرانجام از صبح امروز (پنجشنبه ) کار رای گيری در انتخابات پارلمانی انگليس آغاز شد.

به گزارش ايرنا، حوزه هاي اخذ راي از ساعت هفت صبح به وقت محلي(10/30 به وقت تهران) به روي واجدان شرايط گشوده شد تا پس از 15 ساعت راي گيري، تکليف پارلمان و دولت آينده انگليس روشن شود. 

پارلمان انگليس داراي دو مجلس عوام و اعيان است که اولي مجلسي انتخابي با 650 کرسي است که اعضاي آن امروز به طور مستقيم با راي مردم انتخاب مي شوند. 

مجلس اعيان(لردها) نيز داراي 704 عضو غيرانتخابي است که عمدتا به دليل پيشينه اشرافي و موروثي خود و يا از طريق کميته انتصابات لردها، عضو اين مجلس مي شوند. 

مجلس عوام، مرکز اصلي قدرت در انگليس است و هرحزبي که در انتخابات اکثريت کرسي هاي اين مجلس را به خود اختصاص دهد دولت را به مدت پنج سال در اختيار خواهد داشت. 

حزب حاکم کارگر از سال 1997 ميلادي تاکنون با پيروزي در سه انتخابات پياپي قدرت را در اين کشور در دست داشته ولي بر اساس نظرسنجي هاي متعددي که طي روزهاي اخير انجام شده، اين حزب در حال حاضر از نظر محبوبيت از حزب مخالف محافظه کار تحت رهبري ديويد کامرون عقب تر است. 

ديگر حزب مهم حاضر در انتخابات جاري، حزب ليبرال دموکرات است که با رهبري نيک کلگ خود را به عنوان پديده اين انتخابات مطرح کرده است.

معدل نظرسنجي ها حکايت از اين دارد که احتمالا هيچ يک از احزاب اصلي موفق نخواهند شد حداقل 326 کرسي لازم براي تشکيل مستقل دولت را به دست آورند که در اين صورت انگليس پس از سال ها با پارلماني معلق(فاقد اکثريت يک حزب) مواجه خواهد شد.

بر اساس آخرين نظرسنجي ها، حزب محافظه کار تحت رهبري ديويد کامرون با حدود 37 درصد محبوبيت پيشتاز است و پس از آن حزب حاکم کارگر تحت رهبري نخست وزير گوردون براون با حدود 28 درصد محبوبيت در رتبه دوم قرار دارد و حزب نوظهور ليبرال دموکرات تحت رهبري نيک کلگ نيز با حدود 27 درصد محبوبيت در رتبه سوم ايستاده است.

حدود 45 ميليون نفر از جمعيت 62 ميليوني انگليس واجد شرايط راي دادن در اين انتخابات هستند. افراد 18 ساله و بالاتري که قبلا براي شرکت در انتخابات ثبت نام کرده باشند، امروز اجازه راي دادن خواهند داشت. حدود 50 هزار شعبه اخذ راي نيز در سراسر کشور براي جمع آوري آراي مردم داير شده است.

در اين انتخابات چهار هزار و 149 نفر خود را نامزد ورود به مجلس عوام کرده اند که عمدتا نامزدهاي حزبي هستند. حدود 135 حزب سياسي در انتخابات امروز شرکت دارند و علاوه بر اين 315 داوطلب مستقل و غيرحزبي نيز در برخي حوزه هاي انتخابيه با نامزدهاي حزبي رقابت مي کنند.

کارشناسان سياسي، انتخابات امروز را يکي از نزديک ترين و حساس ترين انتخابات تاريخ انگليس مي دانند که نتيجه آن از قبل روشن نيست و همچنين معتقدند که به دليل مشکلات اقتصادي و اجتماعي نتيجه آن مي تواند براي آينده سياسي اين کشور بسيار تعيين کننده باشد.

موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
نگاهی به زندگی ملکه انگلیس(تصویری)

لطفا برای مشاهده تصاویر با کیفیت بالا روی آن کلیک کنید
موضوع :   ملکه انگلیس ,  آشنايي با كشور انگليس , 
خنده دار ترين قوانين انگلیس
  در سال ۱۸۸۸ در انگلستان قانونی تصویب شده که دوچرخه سواران را موظف می کرد تا زمان رد شدن ماشین از کنارشان، زنگ دوچرخه هایشان را بطور پیوسته به صدا درآورند.

  در انگلستان، سر لاشه هر نهنگی که پیدا شود متعلق به پادشاه است و دم آن متعلق به ملکه.

  در انگلستان چسباندن برعکس تمبر حاوی عکس ملکه، نشانگر خیانت و پیمان شکنی با سلطنت است.


موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
عكس‌ خبری

تصوير تريبون های خالی آخرين مناظره تلويزيونی سه رهبر احزاب انگلستان
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
عذر خواهی انگلیس از رهبر کاتولیک های جهان

در يک سند وزارت امور خارجه انگليس که درباره سفر آتي پاپ به اين کشور تهيه شده است، مطالب توهين آميزي در مورد رهبر کاتوليک هاي جهان مطرح شده است.

رسانه هاي انگليس شنبه شب گزارش دادند اين سند وزارت امور خارجه به دست روزنامه "ديلي تلگراف" افتاده و در ويژه نامه يکشنبه هاي اين روزنامه (ساندي تلگراف) چاپ شده است.
بر اساس اين سند، يکي از مسئولان وزارت امور خارجه پيشنهاد داده است از پاپ هنگام حضور در انگليس دعوت شود تا يک درمانگاه سقط جنين را افتتاح کند و يک زوج همجنس گرا را عقد کند (مورد آمرزش قرار دهد).
در اين سند که ماه گذشته و در جريان جلسات برنامه ريزي سفر پاپ تهيه شده همچنين پيشنهاد شده است که همزمان با سفر پاپ به انگليس، بهره برداري از لوازم جلوگيري با نشان "بنديکت" آغاز شود... و پاپ يک آهنگ مشترک نيز با ملکه انگليس براي جمع آوري کمک هاي خيريه بخواند!
به نظر مي رسد اين پيشنهادات به همراه چند پيشنهاد ديگر با هدف به تمسخر گرفتن آموزه هاي کليساي کاتوليک مطرح شده است. اکثر مردم انگليس مسيحي پروتستان هستند.
پاپ بنديکت شانزدهم رهبر کاتوليک هاي جهان قرار است در 


موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
دروغ های رایج در انگلیس

موبایلم آنتن نداد

من هیچ پولی همراهم نیست.

هیچی نیست ، من خوبم

تو دوست داشتنی به نظر می رسی

از دیدار شما خوشحالم

بعدا با شما تماس می گیرم

ما باید به زودی همدیگر را ملاقات کنیم.

ببخشید من تماس شما را دریافت نکردم

از فردا این عادت را ترک می کنم.

من از دستت عصبانی نیستم

ترافیک خیلی سنگین بود

من پیام کوتاه شما را دریافت نکردم

البته که من دوستت دارم

خوش حال می شم دوباره ببینمت

باتری موبایلم تمام شده بود

ساعتم خواب رفته بود

من پشت خطی دارم

من به سختی سرما خوردم
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
مردم انگليس؛ زشت‌ترين‌ در دنيا
بر اساس يك نظرسنجي از سوي سايت مردمان زيبا، مردم انگليس، زشت‌ترين در دنيا هستند. در سايت مردمان زيبا آمده است كه كمتر از يكي از هشت مرد يا به عبارتي 12 درصد و كمتر از سه تا از 20 زن يا به عبارتي 15 درصد زنان انگليسي‌ زيبا هستند.
به اين دليل در گزارش آماري كه در سايت مردمان زيبا منتشر شده است، آمده كه ساكنان انگلستان جزو زشت‌ترين‌ها در دنيا هستند.

همچنين در اين سايت به اين موضوع اشاره شده است كه مردان سوئدي با داشتن 65 درصد آمار و زنان نروژي با 76 درصد جزو زيباترين‌ها در جهان محسوب مي‌شوند.

اين وب سايت كه در سال 2002 ميلادي در دانمارك راه‌اندازي شد، تاكنون تنها 295 هزار نفر از مردان و زنان انگليسي در آن ثبت‌نام كردند.

از طرفي كشورهاي سوئد، برزيل و نروژ جزو سه كشوري هستند كه بنا به اين وب سايت بيشترين افراد زيبا را دارند و آلمان و انگلستان جزو كشورهايي قرار دارند كه زشت‌ترين ساكنان را دارد.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
به گزارش روز شنبه خبرگزاری اقتصادی ایران (econews.ir) وزیر انرژی و تغییرات جوی انگلیس هشدار داد، این کشور با بحران جدی انرژی رو به رو خواهد شد، مگر اینکه طرح های جدید ساخت نیروگاه های اتمی در این کشور به اجرا گذاشته شود. 

این هشدار وزیر انگلیسی، در راستای  ایجاد تحرک برای تصویب طرح های جدید هسته ای این کشور داده شده است.ادوارد میلیبند گفت: طرح های جدید توسعه تاسیسات هسته ای این کشور که بر اساس آن، زمان راه اندازی نسل جدید نیروگاه های اتمی این کشور بسیار کوتاه است، پس فردا اعلام می شود.
معرفی برنامه های جدید هسته ای انگلیس برای خارج کردن طرح های قدیمی این کشور از بن بست، حقوقی است. مسیر تصویب طرح های قدیمی هسته ای انگلیس سال ها به علت مسائل حقوقی متوقف شده است. 
به گزارش اکونیوز: وزیر انرژی انگلیس بر اساس این طرح های جدید، خواستار راه اندازی نیروگاه های اتمی جدید تا سال 2017  و  2018 است. 
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
رونمایی از مجسمه ملکه انگلیس توسط خودش
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
انگلستان در قرن هفدهم میلادی
قرن هفدهم دوره دشواری، برای انگلستان بود. در سال 1642م جنگ داخلی میان شوالیه ها و کله گردها در گرفت. شاه چارلز یکم در سال 1649 م اعدام شد و انگلستان مبدل به یک کشور مشترک المنافع گردید.
استقرار مجدد سلطنت در سال 1660 م نیز به نا آرامی های انگلستان خاتمه نداد.
لندن دچار طاعون و حریقی شد که بخش اعظم شهر را نابود ساخت.

آتش سوزی بزرگ سال 1666 م

بسیاری از مردم با عبور از رودخانه «تمز»
بوسیله قایق، از حریق گریختند.

پس از آنکه چارلز اول (49 ـ 1600م) در سال 1625 م پادشاه گردید، روابطش با پارلمان روزبروز بدتر شد. زیرا هر یک از دو طرف اینگونه استدلال می کرد که حق فرمانروایی بر کل انگلستان را دارد. در سال 1642 م جنگ داخلی در گرفت که در نهایت منجر به شکست و اعدام پادشاه گردید. انگلستان به کشوری مشترک المنافع تبدیل شد، حکومت جدید درگیر مشکلات فراوانی شد. طرفداران پارلمان (کله گردها) در جنگ داخلی پیروز شده بودند و می بایست راههای جدیدی را برای حکومت و کشورداری بیابند. گروههای مختلف مردم خواسته های متفاوتی از حکومت داشتند

اصلاحات


بعضی از گروها مانند «مساوات طلبان» در پی آن بودند تا هر شخص حق رای داشته باشد و ثروت ملی به طور مساوی تقسیم شود، اما این جنبش سرکوب شد. در این میان پیوریتن ها، فرقه مذهبی که بر ضد تجملات و تشریفات کلیسای انگلستان بودند، از بقیه موفقتر عمل کردند. بسیاری از طرفداران پارلمان پیوریتن بودند، در نتیجه تاثیر فراوانی بر روش حکومتی انگلستان به جای گذاشتند.

محدودیت


پیوریتن ها معتقد به سخت گیری در آموزش کتاب مقدس بوده و با آنچه آنان رفتار «کفر آمیز» به حساب می آوردند، مخالف بودند. آنان قوانینی را از تصویب گذراندند که بسیاری از تفریحات سنتی مردم انگلستان را ممنوع می ساخت. سالنهای تئاتر تعطیل شد، ناسزاگویی، باده گساری و خروس بازی، گناهانی بزرگ به شمار می آمدند. در روزهای یکشنبه تنها اجازه انجام عبادات مذهبی در کلیسا و خواندن کتاب مقدس به مردم داده می شد.

استقرار مجدد پادشاهی


این معیارها در نزد بسیاری از مردم انگلستان که در انتظار آینده ای بدون نفوذ پیوریتنها بودند، به طور فزاینده ای ارزش خود را از دست می داد. این جریان پس از مرگ رهبر پیوریتن های کشور، الیور کراموال (1658-1599م) به حقیقت پیوست. پسر کراموال، ریچارد، مدت یکسال بر کشور حکومت کرد اما او حاکمی با نفوذ نبود، در نتیجه پارلمان تصمیم گرفت تا پسر پادشاه معدوم، چارلز دوم (85-1630م) را به حکومت فرا خواند تا پادشاه جدید گردد. بازگشت پادشاه ـ مشهور به «استقرار مجدد» ـ به عنوان پایان بسیاری از فعالیتهای پیوریتن ها تلقی می شد.

ویولن


ویلن آلتو، ساز رایج در انگلستان در قرن هفده بود و میان زانوان نگهداشته و با کمان نواخته می شد. اغلب در یک گروه، ویولنهایی با اندازه های مختلف نواخته می شد.

حقایق ثبت شده


حریق بزرگ لندن در سال 1666م از یک مغازه نانوایی در پودینگ لین آغاز شد، شعله ها به سرعت زبانه کشید و در عرض چهار روز 13000 خانه و 87 کلیسا به خاکستر تبدیل شدند. علیرغم خسارتهای جانی و مالی گسترده، یکی از مزایای آتش سوزی آن بود که امکان نو سازی بخش عظیمی از شهر لندن را فراهم ساخت و ساختمانهای زیباتر و تمیزتر جایگزین بسیاری از زاغه ها شدند.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
نحسي عدد ٨ در انگلیس
عدد ٨ ممكن است براي چيني ها شانس بياورد اما يك هيئت ٨ نفره در انگلستان فقط مصيبت به بار مي آورد. دانشمندان به تازگي دريافته اند كه تصميم گيري در يك گروه ٨ نفره، بدترين نتيجه ها را در بردارد.

محققان طي آزمايش جالبي با استفاده از خالق قانون پاركينسون هشدار دادند كه عددي كه به احتمال بسيار زياد رسيدن به نتيجه مطلوب را به تعويق مي اندازد و يا آن را به بن بست مي كشاند، ٨ است. چارلزاول كه سرش را از دست داد، با شورايي ٨ نفره كشور را اداره مي كرد و كابينه جنگ نويل چمبرلين كه عمر بسيار كوتاهي داشت، ٨ نفره بود و تصميم هولناك ورود انگلستان به جنگ اول خليج فارس توسط ٨ سياستمدار انگليسي اتخاذ شد.يافته هاي دانشمندان نشان مي دهد «گوردون براون» نخست وزير انگلستان هم بايد فكري به حال كابينه اش بكند؛ زيرا عدد ٢٤ نبايد براي او، عدد شانس باشد. به گفته آن ها تعداد زياد وزرا در كابينه، اتخاذ تصميمات را دشوار مي كند و تشكيل زيرمجموعه هاي متعدد، مانع به اجماع رسيدن دولتمردان در امور كشور مي شود.كشورهايي كه كابينه هاي بزرگ دارند، عمر كمتري دارند. همانند دولت سري لانكا كه در آن ٥٤ وزير در كابينه مشغول كار هستند. در حالي كه تعداد وزرا بايد بين ١٠ تا ١٥ نفر باشد همانند كشورهاي سوئيس و مجارستان.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
نقشه کشور انگلستان
نقشه  کشور انگلستان را در ادامه مطلب قرار دادم تا  دوستان در خصوص موقعیت جغرافیایی این کشور در جهان بیشتر آشنا شوند .

در ضمن لاذم به ذکر است متأسفانه نقشه اي به زبان فارسي براي ارائه نتوانستم پيدا كنم.
موضوع :   آشنايي با كشور انگليس , 
وزير دفاع انگليس در اظهاراتي خصمانه بدون توجه به تاكيد گزارشهاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در صلح‌آميز بودن برنامه هسته‌اي ايران از اين كشور خواست صلح‌آميز بودن برنامه‌اش را ثابت كند.


موضوع :   آشنايي با كشور انگليس ,  انگليس و دخالت در امور ايران ,